MIKROKRAZENIE.PL facebook MIKROKRAZENIE.PL Youtube MIKROKRAZENIE.PL Instagram

MIKROKRAZENIE.PL

WYPALENIE ZAWODOWE (BURNOUT)

WYPALENIE ZAWODOWE (BURNOUT)

 Pogodzić życie zawodowe z rodziną - to duże wyzwanie, za które coraz więcej kobiet płaci wysoką cenę. Cornelia Geiger, referent medyczny firmy BEMER Int. AG zdradza, jak można rozpoznać syndrom wypalenia zawodowego i świadomie go unikać.

Co to jest BURNOUT i po czym poznam, że jestem nim dotknięty?

Syndromem wypalenia zawodowego (burnout) określamy utrzymujący się stan duchowego, fizycznego i psychicznego wyczerpania. Burnout nie pojawia się najczęściej znienacka tylko skrada się po cichutku. Dlatego ważne jest by zwrócić uwagę na różne sygnały - myślenie w stylu „ Właściwie to już nie daję rady, ale muszę!” czy „ Jakoś przeżyć ten dzień!” Jeśli ktoś budzie się rano i właściwie już jest wykończony, całkowicie wyczerpany i nie może się wyciszyć lub kiedy szybko się denerwuje i czuje się fizycznie rozbity.

Dużym wyzwaniem jest, by te symptomy w ogóle dostrzec i potraktować poważnie. A nawet – w miarę możliwości - odpowiednio wcześnie im przeciwdziałać. W najlepszym przypadku to dzięki terapeutycznej pomocy można nauczyć się rozpoznawać przyczyny i wypracować strategie, które pozwolą na spełnione życie.

Jak mogę zapobiegać syndromowi WYPALENIA ZAWODOWEGO?

Regularna aktywność fizyczna, metody relaksacyjne i spełnione życie towarzyskie są obok dostatecznej ilości snu i bogatego w minerały i witaminy odżywiania sprawdzonymi sposobami przeciwdziałania syndromowi wypalenia zawodowego. Skąd jednak wziąć na to czas, jeśli nawet wygospodarowanie 30 wolnych minut oznacza dodatkowe rozciągnięcie grafika dnia? Albo też wyczerpanie jest tak przytłaczające, że nawet sama myśl o ukochanym hobby staje się trudna do zniesienia?
Wykorzystanie fizykalnej terapii naczyniowej BEMER jest w takim przypadku efektywnym i pozwalającym zaoszczędzić czas rozwiązaniem. Poprzez poprawę krążenia terapia wspiera zaopatrywanie naszych komórek w energię. Poleżeć wygodnie przez 8 minut rano i wieczorem, wykonywać przy tym ulubione ćwiczenie relaksacyjne i jednocześnie poprawiać odżywianie komórek – w ten sposób z łatwością da się tę metodę zintegrować z czynnościami dnia powszedniego.

znajdź opiekuna regionalnego mikrokrążeniadomowa terapia mikrokrążenia